Државниот секретар оствари средба со претставници на Францускиот институт и Меѓународната организација за франкофонија Државниот секретар оствари средба со претставници на Францускиот институт и Меѓународната организација за франкофонија Вторник, 17 октомври 2017 Државниот секретар во Министерството за образование и наука, г-ѓа Анета Трпевска, денеска се сретна со директорката на Регионалниот центар за централна и источна Европа на Меѓународната организација за франкофонија, г-ѓа Рени Јотова и со Директорот на францускиот...
Дескоска присуствуваше на завршната конференција на твининг проектот за подобрување на системот за развој и имплементација на Националната рамка на квалификации Дескоска присуствуваше на завршната конференција на твининг проектот за подобрување на системот за развој и имплементација на Националната рамка на квалификации Вторник, 10 октомври 2017 Министерката за образование и наука проф. д-р Рената Дескоска, денеска присуствуваше на завршната конференција на твининг проектот за подобрување на системот за развој и имплементација на Националната рамка на квалификации. Покрај министерката Дескоска, свои обраќања...
Конечни резултати од Конкурсот за прием на ученици во јавните ученички домови во третиот приемен рок Конечни резултати од Конкурсот за прием на ученици во јавните ученички домови во третиот приемен рок Петок, 06 октомври 2017 Почитувани, Министерството за образование и наука информира дека денеска се објавени конечните резултати од третиот приемен рок од Конкурсот за прием на ученици во јавните ученички домови во Република Македонија за учебната 2017/2018 година. Конечни листи за...
Соработка со Финска за реформи во образованието Соработка со Финска за реформи во образованието Петок, 06 октомври 2017 Министерката за образование и наука, проф. д-р Рената Дескоска, денеска оствари работна средба со амбасадорот на Финска, Н.Е, г-динот Перти Иконен, со кого разговараа за остварување на соработка и споделување на искуства во областа на образованието. Според министерката...
Резултати од конкурсот за прием на студенти во државните студентски домови во РМ за 2017/2018 година - Трет приемен рок Резултати од конкурсот за прием на студенти во државните студентски домови во РМ за 2017/2018 година - Трет приемен рок Четврток, 05 октомври 2017 Резултати од конкурсот за прием на студенти во државните студентски домови и други објекти за сместување во РМ за студиската 2017/2018 година - Трет приемен рок Студентски домови во Скопје: Примени во ДСД „Скопје" Примени во СД Пелагонија Примени во СД Сен...
Министерката Дескоска оствари  средба со германскиот амбасадор, Н.Е. г-динот Томас Норберт Герберих Министерката Дескоска оствари средба со германскиот амбасадор, Н.Е. г-динот Томас Норберт Герберих Четврток, 05 октомври 2017 Министерката за образование и наука, проф. д-р Рената Дескоска, денеска оствари работна средба со  амбасадорот на Сојузна Република Германија, Н.Е. г-динот Томас Норберт Герберих.На средбата, министерката Дескоска ги истакна приоритетите на Министерството...
Честитка од министерката Дескоска по повод Меѓународниот ден на наставниците Честитка од министерката Дескоска по повод Меѓународниот ден на наставниците Четврток, 05 октомври 2017 Почитувани наставници,Дозволете да Ви го честитам 5 октомври - меѓународниот ден на наставниците. Вие сте суштинската алка во воспитно образовниот процес и создавањето на успешни идни генерации, кои ќе продолжат да ја водат државата на патот кон развојот и севкупниот...

ministerka-slika-mk

Министер за образование и наука

zamenik-mk

Заменик Министер за образование и наука 

 

misija i vizija

politika-za-kvalitet

sektori mon v2

organi mon v2

ucebnici-mon-gov-mk

cenovnik-za-oshteteni-uchebnici

otvoreno-vladino-partnerstvo

strategija-prepriemachko

SDIS v2

 

 

horizontal mk

 

NDC Skopje

horizon 2020 1 banner

Copy of NA Logo H MK 

centri za karierno 

PSO

Kampanja vlada

preliminarna-lista-1

ipa4

 

 

 

 

javen povik osnovno sredno

olimpijada-9

stipendii-stranstvo-mk-ang-baner

Banner tutori1

 

Banner Tracer MK

 logo-katalog

1000-knigi-novo

 

banner lab

obrazovanie na vozrasni

prezemi-upatstvo 

MCGO-baner

 Untitled-Banner 1

Sportska-akademija-logo

20 септември - Интернационален ден на универзитетскиот спорт


 

 

 

eDnevnik plagjati eksterno-prashanja NaukaMK2 PatentMK2

konkursi-mongovmk domovi-web  logo edu eng1       skoool-mk e-ucebnici2

sportski-igri FZI-Logo-web1 1000knigi-2014  npro-edumkmatura-web

DIC-v3 BRO-baner CSOO-baner linkovi

 

Адреса

Министерство за образование и наука

ул. Св. Кирил и Методиј бр. 54

1000 Скопје, Република Македонија

Copyright © 2016 mon.gov.mk. Сите права се заштитени.

Контакти

phone icon +389 2 3117 896

fax +389 2 3118 414

mail contact@mon.gov.mk

Поврзете се со нас

facebook-icon

Следете нè на Facebook