Министерството за образование и наука на Република Северна Македонија информира дека во тек е повик за искажување интерес за партнерство во рамки на проектот “Градење капацитети на Меѓународниот институт за одржливи технологии на земјите од Југоисточна Европа - SEEIIST“ со поддршка од ИАЕА.

Повикот нуди два типа на можности:

-Грантови за млади кадри за следење на обуки за научници и инженери во различни специјализирани области во Европските лаборатории, за период од една или две години; 
-Грантови за организација на работилници, училишни семинари и обуки за идните корисници.
Повеќе информации можат да се обезбедат на следниот линк - https://seeiist.eu/fellow-contracts-fell/

Краен рок за аплицирање:
29 февруари 2020 година

Поднесување на апликациите:
Апликантите неопходно е да подготват CV по Европски формат (Europass) на англиси јазик и мотивациско писмо.
Апликациите треба да се поднесат во електронска форма на следнава е-маил адреса: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

zamenik-mk 

Министер за образование и наука

misija i vizija

politika-za-kvalitet

sektori mon v2

organi mon v2

ucebnici-mon-gov-mk

cenovnik-za-oshteteni-uchebnici

otvoreno-vladino-partnerstvo 

strategija-za-obr

strategija-prepriemachko

SDIS v2

mon_slika.jpg 

Screenshot 1

e-cris  

Integrirano-meguetnicko-obrazovanie

Informacii-od-javen-karakter-1

baner2 Foto novo 

MK-final-vertical-3-version-03.2017

NDC Skopje

horizon 2020 1 banner

Copy of NA Logo H MK 

centri za karierno 

PSO

Kampanja vlada

preliminarna-lista-1

ipa4

 

 

 

 

javen povik osnovno sredno

olimpijada-9

stipendii-stranstvo-mk-ang-baner

Untitled-Banner 1Banner tutori1

 

Banner Tracer MK

 logo-katalog

1000-knigi-novo

 

banner lab

obrazovanie na vozrasni

prezemi-upatstvo 

MCGO-baner

 

Sportska-akademija-logo

20 септември - Интернационален ден на универзитетскиот спорт


 

 

 

Адреса

Министерство за образование и наука

ул. Св. Кирил и Методиј бр. 54

1000 Скопје, Република Северна Македонија

Copyright © 2016 mon.gov.mk. Сите права се заштитени.

Контакти

phone icon +389 2 3117 896

fax +389 2 3118 414

mail contact@mon.gov.mk

Поврзете се со нас

facebook-icon

Следете нè на Facebook