Почитувани ученици,

Ве потсетуваме дека рокот за продолжување на ученичката стипендија е до 30 септември.

До Министерството за образование и наука, стипендистите треба да ги достават следните документи:

1. Потврда за запишана наредна година на школување  
2. Сведителство со остварен успех од претходната година (копија).

Потребните документи треба да се достават до архивата на Одделението за ученички и студентски стандард (зграда на Нова Македонија, приземје), или преку пошта со дознака: “Продолжување на ученичка стипендија“ и потребно е да се наведе за која категорија на стипендија станува збор.

Доколку ги испраќате Вашите документи преку пошта, истите треба да бидат доставени до следната адреса:

Министерство за образование и наука

ул. Св. Кирил и Методиј бр. 54

1000 Скопје, Република Македонија

 

Доколку имате дополнителни прашања, Ве молиме обратете се кај г. Ќенан Сали, на следната електронска адреса: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите., или на телефонскиот број: +38970276310.

 

Со почит,

Министерство за образование и наука

 

zamenik-mk 

Министер за образование и наука

misija i vizija

politika-za-kvalitet

sektori mon v2

organi mon v2

ucebnici-mon-gov-mk

cenovnik-za-oshteteni-uchebnici

otvoreno-vladino-partnerstvo

strategija-prepriemachko

SDIS v2

mon_slika.jpg 

Informacii-od-javen-karakter-1

baner2 Foto novo

мостови

NDC Skopje

horizon 2020 1 banner

Copy of NA Logo H MK 

centri za karierno 

PSO

Kampanja vlada

preliminarna-lista-1

ipa4

 

 

 

 

javen povik osnovno sredno

olimpijada-9

stipendii-stranstvo-mk-ang-baner

Banner tutori1

 

Banner Tracer MK

 logo-katalog

1000-knigi-novo

 

banner lab

obrazovanie na vozrasni

prezemi-upatstvo 

MCGO-baner

 Untitled-Banner 1

Sportska-akademija-logo

20 септември - Интернационален ден на универзитетскиот спорт


 

 

 

Адреса

Министерство за образование и наука

ул. Св. Кирил и Методиј бр. 54

1000 Скопје, Република Македонија

Copyright © 2016 mon.gov.mk. Сите права се заштитени.

Контакти

phone icon +389 2 3117 896

fax +389 2 3118 414

mail contact@mon.gov.mk

Поврзете се со нас

facebook-icon

Следете нè на Facebook