Конечни резултати од Конкурсот за прием на ученици во јавните ученички домови во вториот приемен рок Конечни резултати од Конкурсот за прием на ученици во јавните ученички домови во вториот приемен рок Понеделник, 14 август 2017 Почитувани, Министерството за образование и наука информира дека денеска се објавени конечните резултати од вториот приемен рок од Конкурсот за прием на ученици во јавните ученички домови во Република Македонија за учебната 2017/2018 година. Воедно би сакале...
Ганиу присуствуваше на отворањето на инфоцентар на Универзитетот „Мајка Тереза“ Ганиу присуствуваше на отворањето на инфоцентар на Универзитетот „Мајка Тереза“ Петок, 11 август 2017 Заменик министерот за образование и наука д-р Висар Ганиу, денеска присуствуваше на отварањето на инфоцентарот на Универзитетот „Мајка Тереза“ во Скопје, каде што во иднина студентите ќе може да ги поднесуваат документите за упис, но и да се информираат за студиите...
Средба на министерката за образование и наука - Проф. д-р Рената Дескоска со амбасадорот на Велика Британија Н.Е. Чарлс Гарет Средба на министерката за образование и наука - Проф. д-р Рената Дескоска со амбасадорот на Велика Британија Н.Е. Чарлс Гарет Петок, 04 август 2017 Во Министерството за образование и наука се одржа средба помеѓу министерката Проф. д-р Рената Дескоска и амбасадорот на Велика Британија Н.Е. Чарлс Гарет. Средбата се одржа на 31 јули, 2017 година. На средбата министерката презентираше дел од новите чекори на...
Листа на кандидати добитници на стипендијата „Борис Трајковски” за студии од втор циклус за Извршната МБА програма на Универзитетот Шефилд за академската 2017/2018 година Листа на кандидати добитници на стипендијата „Борис Трајковски” за студии од втор циклус за Извршната МБА програма на Универзитетот Шефилд за академската 2017/2018 година Петок, 04 август 2017 Врз основа на Протоколот за соработка за доделување на стипендии „Борис Трајковски” потпишан во Скопје на 28 јуни 2017 година, од страна на Министерството за образование и наука, Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, и Меѓународниот факултет на У...
Заменик-министерот за образование и наука Висар Ганиу во официјална посета на Црна Гора Заменик-министерот за образование и наука Висар Ганиу во официјална посета на Црна Гора Четврток, 03 август 2017 Улцин/ Црна Гора, 2 август- Заменик-министерот за образование и наука г-дин Висар Ганиу, во својата прва официјална посета во странство ја посети Република Црна Гора, при што се разговараше за повеќе прашања од областа на образованието и науката. На покана на ...
Конечни резултати од Конкурсот за прием на ученици во јавните ученички домови Конечни резултати од Конкурсот за прием на ученици во јавните ученички домови Петок, 28 јули 2017 Почитувани, Министерството за образование и наука информира дека денеска се објавени конечните резултати од првиот приемен рок од Конкурсот за прием на ученици во јавните ученички домови во Република Македонија за учебната 2017/2018 година.Електронското пријавување...
Министерството за образование и наука им честита на тимовите за постигнатите резултати на меѓународните научни олимпијади Министерството за образование и наука им честита на тимовите за постигнатите резултати на меѓународните научни олимпијади Петок, 28 јули 2017 Почитувани, Министерството за образование и наука им честита на тимот предводен од Сојузот на хемичари и технолози на Македонија за освоениот бронзен медал на  49-та Интернационална хемиска олимпијада  (Натхон Патхом, Тајланд, 6.07-15 јули 2017 година)....

ministerka-slika-mk

Министер за образование и наука

zamenik-mk

Заменик Министер за образование и наука 

misija i vizija

politika-za-kvalitet

sektori mon v2

organi mon v2

ucebnici-mon-gov-mk

cenovnik-za-oshteteni-uchebnici

otvoreno-vladino-partnerstvo

strategija-prepriemachko

SDIS v2

 

 

horizontal mk

 

NDC Skopje

horizon 2020 1 banner

Copy of NA Logo H MK 

centri za karierno 

PSO

Kampanja vlada

preliminarna-lista-1

ipa4

 

 

 

 

javen povik osnovno sredno

olimpijada-9

stipendii-stranstvo-mk-ang-baner

Banner tutori1

 

Banner Tracer MK

 logo-katalog

1000-knigi-novo

 

banner lab

obrazovanie na vozrasni

prezemi-upatstvo 

MCGO-baner

 Untitled-Banner 1

Sportska-akademija-logo

20 септември - Интернационален ден на универзитетскиот спорт


 

 

 

eDnevnik plagjati eksterno-prashanja NaukaMK2 PatentMK2

konkursi-mongovmk domovi-web  logo edu eng1       skoool-mk e-ucebnici2

sportski-igri FZI-Logo-web1 1000knigi-2014  npro-edumkmatura-web

DIC-v3 BRO-baner CSOO-baner linkovi

 

Адреса

Министерство за образование и наука

ул. Св. Кирил и Методиј бр. 54

1000 Скопје, Република Македонија

Copyright © 2016 mon.gov.mk. Сите права се заштитени.

Контакти

phone icon +389 2 3117 896

fax +389 2 3118 414

mail contact@mon.gov.mk

Поврзете се со нас

facebook-icon

Следете нè на Facebook